Rolnicy likwidują blokady. Ważne trasy przejezdne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2015,22:55 Aktualizacja: 12-02-2015,23:09
A A A

Można już bez przeszkód podróżować drogą krajową nr 2 na wysokości Międzyrzeca Podlaskiego oraz trasą nr 19 i 63 w Radzyniu Podlaskim. Gospodarze postanowili zawiesić protest, aby "odpocząć" i "przemyśleć sytuację".

- Nie rezygnujemy z naszych żądań i będziemy protestować dalej, ale po tylu dniach całodobowego protestu musimy odpocząć i zastanowić się co dalej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Lublin koordynator protestu w Radzyniu, hodowca trzody chlewnej, Wiesław Dudek.

Blokada dróg krajowych w Radzyniu Podlaskim była poważnym utrudnieniem dla kierowców, bo rolnicy wybrali newralgiczne miejsce, gdzie krzyżowała się trasa nr 19 oraz droga krajowa nr 63.

Likwidacja blokad nie oznacza, że w województwie lubelskim nie ma już miejsc, gdzie nadal trwają protesty. Kierowcy wciąż mają problem z przejazdem drogą wojewódzką nr 815 w Parczewie i Jabłoniu, a także Krynicach w powiecie tomaszowskim (droga krajowa nr 17).

- W Parczewie będziemy stali codziennie w godz. od 10 do 16 aż do skutku. Równocześnie od godz. 10 do 14 będzie blokada w Jabłoniu. Być może protest rozszerzy się też na Wisznice - zapowiada w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Paweł Wróblewski, producent mleka spod Parczewa.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu