Rolnicy i mieszkańcy nie chcą wielkiego lotniska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2018,9:25 Aktualizacja: 18-06-2018,9:37
A A A
W niedzielnym referendum mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 procent uczestników głosowania odpowiedziało "nie". Frekwencja wyniosła około 47 procent.
 
W referendum postawiono dwa pytania. Drugie dotyczyło zapisów specustawy: "Czy Pana/Pani zdaniem przepisy specustawy są korzystne dla mieszkańców?" Za korzystne zapisy uznało tylko 5,8 procent głosujących, a 94,2 procent uznało, że będą one niedobre dla mieszkańców gminy Baranów - informuje portal tvn24.pl

zbywanie ziemi pod lotnisko, rolnicza emerytura specjalna, kowr, Centralny Port Komunikacyjny

Rolnicy zbywający ziemię pod lotnisko dostaną specjalne emerytury

W przypadku zakończenia działalności rolniczej będzie można dostać specjalną emeryturę w pełnej lub większej wysokości . Chodzi o gospodarzy zbywających ziemię pod Centralny Port Komunikacyjny. Rząd przyjął projekt specustawy o Centralnym Porcie...
Uprawnionych do głosowania było 4120 osób. Udział w referendum wzięło 1932 mieszkańców.
 
- Przekaz jest bardzo jasny. Mieszkańcy nie chcą Centralnego Portu Komunikacyjnego, jak i nie akceptują warunków zawartych w specustawie - powiedział Andrzej Kolek, wójt gminy Baranów.
 
Nowe lotnisko ma być jednym z największych przesiadkowych portów w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów.

Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet około 100 mln. 
 
Do końca 2019 roku mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejnych 8 lat, czyli do końca 2027 roku.
 
 
źródło: tvn24.pl
Poleć
Udostępnij
Skomentuj