Rolnictwo wśród zobowiązań PiS na pierwsze 100 dni po wyborach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aneta Oksiuta PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-10-2019,8:40 Aktualizacja: 08-10-2019,8:48
A A A

- Chcemy Europy wysokich standardów, która traktuje polskich rolników, wieś na równych zasadach, takich jak miejscowości we Francji czy Niemczech - to jest nasze zobowiązanie na pierwsze 100 dni po wyborach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Nie chcemy Europy podwójnych standardów. Chcemy Europy wysokich standardów - dodał szef rządu na wspólnym briefingu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość, PiS, dopłaty bezpośrednie, wyrównanie dopłat

PiS gwarantuje wyrównanie dopłat

PiS gwarantuje, że na konta rolników będą wpływały takie dopłaty bezpośrednie, które odpowiadają w złotówkach temu, co mają np. Niemcy - zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński. - To będzie na pewno 1200, albo nawet więcej niż...

Szef polskiego rządu tłumaczył, że Europa wysokich standardów, to Europa, która traktuje polskich rolników, polskie rolnictwo, wieś, małe miejscowości - na równych zasadach.

- Takich, jak miejscowości we Francji czy Niemczech. To jest nasze poważne zobowiązanie. Zobowiązanie, które przedstawimy w formie programu działań - zapowiedział premier.

Jak tłumaczył, program ten będzie związany z negocjacjami dotyczącymi budżetu UE na kolejną perspektywę.

- I tutaj poprzez zbudowanie grupy przyjaciół spójności, poprzez Deklarację Warszawską, poprzez naszą skuteczność negocjacyjną, którą pokazaliśmy w procesie wynegocjowania jednej z najważniejszych tek w UE - teki komisarza zajmującego się rolnictwem - pokazaliśmy naszą skuteczność. I pokażemy naszą skuteczność również w kolejnych miesiącach, kwartałach, latach, jeżeli wyborcy nam zaufają, w tym jakże ważnym obszarze wyrównywania standardów - powiedział Morawiecki.

Dodał, że Europa wysokich standardów i równych dla Polski, Polaków, dla polskiej wsi, miast i miasteczek - to jest nasze zobowiązanie na pierwsze 100 dni po wyborach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj