Copy LinkXFacebookShare

Remizy OSP schronieniem dla uchodźców z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy, w tym rodziny strażaków, znajdują schronienie w remizach OSP. Państwowa Straż Pożarna szacuje, że miejsca dla uchodźców przygotuje nawet 8 tysięcy jednostek.


"Uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w remizach Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju. Najczęściej są to kobiety z maleńkimi dziećmi, wśród nich są też rodziny ukraińskich strażaków" – poinformowała PSP na Twitterze.

Bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy PSP powiedział, że decyzja w sprawie zwiększenia bazy łóżkowej i zabezpieczenia dodatkowych miejsc przez OSP zapadła na posiedzeniu sztabu kryzysowego MSWiA. Takie punkty zostały już uruchomione w większości województw. – Nie są one jeszcze bardzo obłożone, są to raczej pojedyncze przypadki, ale jesteśmy gotowi do przyjęcia dość dużej liczby osób – zaznaczył rzecznik.

PSP szacuje, że miejsca dla uchodźców zostaną uruchomione w nawet 8 tysiącach (połowa wszystkich) jednostek OSP w całej Polsce. – Remizy są do tego świetnie przygotowane – zapewnił Kierzkowski.
 

Zobacz nas w Google News

Przetwórcy wieprzowiny, wieprzowina, eksport mięsa, Filipiny, polska wieprzowina, rynek mięsa, Związek Polskie Mięso
Aktualności

Przetwórcy wieprzowiny przygotowują wysyłki na Filipiny