Rekordowy ruch na wrocławskim lotnisku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-07-2016,13:55 Aktualizacja: 19-07-2016,14:10
A A A

W pierwszym półroczu 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył niemal 1,1 mln pasażerów. To o ponad 3 proc. więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku - poinformowały służby prasowe wrocławskiego lotniska.

Jak podano w komunikacie, wzrost liczby pasażerów odnotowano we wszystkich kluczowych segmentach ruchu regularnego, ale największy nastąpił w ofercie tanich lotów i wyniósł 9 proc. Tylko w czerwcu zainteresowanie tanimi lotami wzrosło o 5,5 proc., a w sumie w I połowie 2016 r. skorzystało z tej oferty 644 tys. pasażerów.

lotnisko, port lotniczy w Szymanach, Olsztyn Mazury, port lotniczy

Lotnisko w Szymanach obsłużyło 10-tysięcznego pasażera

Działający od niespełna pół roku port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach obsłużył w czwartek 10-tysięcznego pasażera. Z osiągnięcia takiego wyniku zadowolony jest regionalny samorząd, będący jedynym udziałowcem spółki zarządzającej...
Jak podano, wśród tanich lotów największe zainteresowanie wzbudzają połączenia na Wyspy Brytyjskie oraz do Hiszpanii i Włoch. Przewoźnicy regularnie notują tam wypełnienia samolotów na poziomie 95 proc. Tak jest w przypadku lotów do m.in. Alicante, Barcelony, Malagi, Rzymu czy na Teneryfę.

- Wrocławianie, mieszkańcy południowo-zachodniej Polski, ale i Czesi bardzo cenią sobie możliwość latania na własną rękę i organizowania wypoczynku we własnym zakresie. Siatka połączeń z Wrocławia z roku na rok jest coraz bardziej rozbudowana i pojawiają się w niej nowe atrakcyjne kierunki - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Łącznie w rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska mają tego lata do wyboru prawie 60 połączeń, w tym kilka nowości w ofercie tanich linii, m.in. Wenecja Treviso i Birmingham.

Szczecin,lotnisko,samolot,pasażerowie,Szczecin-Goleniów,port lotniczy

Lawinowy wzrost liczby pasażerów. Lotnisko pobije rekord

Port lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował w październiku br. więcej obsłużonych pasażerów, niż w analogicznym okresie 2014 r. Lotnisko szacuje, że w całym 2015 r. powinno obsłużyć rekordową liczbę 425 tys. pasażerów -...
W pierwszym półroczu 2016 r. w ruchu krajowym obsłużono 220 tys. pasażerów, co również oznacza wzrost na poziomie 5,5 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2015 r. Największą popularnością cieszyły się połączenia do Warszawy. W tegorocznym rozkładzie pojawiły się też nowe loty krajowe do Radomia i Olsztyna.

Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska rozwija się też za sprawą wielu inwestycji. Wiosną Ryanair ogłosił, że otworzy we Wrocławiu tzw. Laboratorium Podróży "Ryanair IT Lab" i zatrudni tutaj około 120 osób.

We wrocławskiej bazie linii lotniczych Ryanair zacznie też stacjonować kolejny - trzeci - samolot. W perspektywie tego roku jest też zakończenie budowanej na lotnisku bazy technicznej tego przewoźnika.

W pierwszym półroczu 2016 r. zakończyła się również jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Zmodernizowano drogę startową wraz z oświetleniem. Dzięki temu port podniósł kategorię lotniska do drugiej, co pozwoliło lądować samolotom we Wrocławiu w jeszcze trudniejszych warunkach atmosferycznych.

W 2015 r. obsłużono we Wrocławiu ponad 2,3 mln pasażerów, a prognoza na 2016 r. wynosi 2,5 mln pasażerów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu