Rekordowa transakcja ANR. Działka poszła za 75 milionów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2015,10:55 Aktualizacja: 28-08-2015,14:29
A A A

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu sprzedał teren w Bielanach Wrocławskich za 75 milionów złotych.

Działka o powierzchni 26 hektarów sąsiaduje z Amazonem (teren pod tą inwestycję również kupiono od ANR). Jest świetnie położona bowiem znajduje się blisko Wrocławia, obok autostrady A4 i lotniska.

agencja nieruchomości rolnych, działki, boiska

ANR przekazała gminom działki. Powstanie ośrodek zdrowia, place zabaw i boiska

Oddziały terenowe Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy i we Wrocławiu przekazały łącznie 1,89 hektara ziemi okolicznym gminom. Bydgoski oddział ANR przekazał nieodpłatnie na rzecz gminy Łysomice działkę w centrum tej miejscowości o...

Nabywca gruntu firma Integrit zapłaciła za niego 75 milionów zł. To jedna z najwyższych transakcji na rynku nieruchomości w ostatnich latach na Dolnym Śląsku i najwyższa w historii wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Nowy właściciel na razie nie ujawnił, jakie ma plany związane z zakupionym terenem.

A co może powstać w tym miejscu? - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę hal produkcyjnych, czy magazynów. Można ten teren przeznaczyć na szeroko rozumianą działalność usługową, wytwórczą czy handlową - mówi Iwona Dyszkiewicz, dyrektor wrocławskiego oddziału ANR.

Wrocławski OT ANR szacuje, że w związku ze zmianami planistycznymi na terenie Dolnego Śląska, grunty przeznaczone na cele inwestycyjne będą w przyszłości stanowić nawet 50 tys. ha - aktualnie to ok. 14.5 tys. ha.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu