Recydywiści ukradli traktor. Grożą im surowe kary

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2017,15:10 Aktualizacja: 09-10-2017,15:26
A A A

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach zatrzymali sprawców kradzieży ciągnika rolniczego o wartości 84 tysięcy złotych.

Pod koniec września nieznani wówczas złodzieje ukradli pojazd z terenu posesji w gminie Nowosolna (woj. łódzkie). Stróże prawa ustalili, że maszyna mogła zostać ukryta w Pabianicach.

skradzione ciągniki, skradziona ładowarka, przemyt sprzętu rolniczego, straż graniczna, policja

Traktory zatrzymane na granicy. Maszyny mogły zostać ukradzione

Trzy ciągniki rolnicze oraz ładowarkę o łącznej wartości ponad pół miliona złotych zabezpieczyli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Wspólne...

"Podjęta przez kryminalnych obserwacja wytypowanej posesji przyniosła oczekiwane rezultaty. Zauważyli, że przyjechało tam dwóch mężczyzn, którzy wraz z jej mieszkańcem rozpoczęli przygotowania do przetransportowania skradzionego ciągnika w kolejne miejsce. Nie udało się im tego dokonać, gdyż zostali zatrzymani" - relacjonują policjanci.

W ręce stróżów prawa wpadli podejrzewani o kradzież 29- i 26-latek oraz 23-letni paser, który pomagał w ukryciu zrabowanego łupu.

"To przestępcze trio wielokrotnie było notowane w policyjnych kartotekach. Wszczęte przez policję postępowanie przygotowawcze w sprawie wykazało dodatkowo, że zarówno 29-latek, jak i jego o sześć lat młodszy kompan niedawno zakończyli odbywanie kar pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw. W praktyce oznacza to, że kara za kradzież i paserstwo ciągnika zostanie im zwiększona nawet o połowę. Czynu dopuścili się w warunkach tzw. recydywy" - wyjaśniają śledczy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do popełnionych przestępstw. Niebawem odpowiadać będą przed sądem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj