PSL chce 500+ dla strażaków ochotników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2018,10:55 Aktualizacja: 04-01-2018,11:16
A A A

Wprowadzenie świadczenia 500 plus dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych - to jedna z głównych propozycji legislacyjnych Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwsze półrocze 2018 roku.

Ludowcy chcieliby, aby druhowie biorący udział w akcjach otrzymywali co miesiąc właśnie 500 złotych. - Jeżeli Wojska Obrony Terytorialnej mogą mieć co miesiąc 500 zł, to uważamy, że Ochotnicza Straż Pożarna też powinna być doceniona - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Paweł Bejda.

Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL, odszkodowania dotyczące ASF, szkody łowieckie

PSL daje czas premierowi. Ale ma swoje projekty dotyczące ASF

Jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie podejmie wkrótce tematu wypłacania szkód łowieckich i pomocy dla osób dotkniętych klęską ASF, PSL złoży na początku roku dwa projekty ustaw w tej sprawie - zapowiedział Władysław...
Temat nie jest nowy bowiem przedstawiciele PSL już od kilku miesięcy zapowiadali złożenie projektu ustawy, który jednak do dziś nie trafił do Sejmu.

Polityk poinformował ponadto, że jego partia nadal będzie walczyć o zachowanie dotychczasowego wieku emerytalnego dla rolników.

- Od 1 stycznia PiS podnosi wiek emerytalny dla rolników o 5 lat. My będziemy walczyć o to, aby ten wiek emerytalny był zachowany na poziomie 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn - zadeklarował.

Bejda zapowiedział poparcie przez PSL likwidacji zmiany czasu. - Chcemy, aby czas letni stał się ogólnoroczny. Zmiana czasu to przeżytek. Byłoby to dobre dla zdrowia psychicznego, fizycznego, dla ekonomii i gospodarki - ocenił na koniec.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement