Przyznano promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Agata Tomczyńska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2020,15:05 Aktualizacja: 24-07-2020,15:11
A A A

Promesy o wartości blisko 14 mln zł na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową przekazał samorząd województwa dolnośląskiego gminom z subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego. Wręczano także promesy w ramach projektu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową przyznane zostały przedstawicielom dziesięciu gmin i dwóch przedsiębiorstw komunalnych.

Gmina Przasnysz , sieć kanalizacyjna, awarie pomp

Trudno uwierzyć, co było w kanalizacji. Gmina apeluje do mieszkańców

Gmina wiejska Przasnysz (woj. mazowieckie) zaapelowała do mieszkańców o dbanie o sieć kanalizacyjną. Podczas jej oczyszczania wyjmowane są różne rzeczy, które nie powinny tam się znaleźć. Wyciągnięto nawet… martwe...
Fundusze mogą być przeznaczone na budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę. Dotacje mogą być również wykorzystane przy realizacji inwestycji związanych z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz zakupem i montażem urządzeń, instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych.

- To zadania ważne, które niejednokrotnie wpływają na życie i komfort mieszkańców. Zależy nam na tym by tego typu inwestycji było w naszym województwie jak najwięcej - powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, cytowany komunikacie. Łączne wsparcie dla subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego wynosi blisko 14 mln zł.

W sumie wnioski o dofinansowanie złożyło 59 podmiotów z całego regionu warte ponad 79 mln zł. Po weryfikacji merytorycznej i formalnej dotacje w wysokości ponad 59 mln zł przyznano 44 beneficjentom z regionów wrocławskiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

program moja woda, ministerstwo klimatu, susza w polsce, NFOŚiGW

Program "Moja woda". Na co można dostać pieniądze?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł w ramach programu "Moja woda". Na co konkretnie można przeznaczyć pozyskane pieniądze? O tym "antysuszowym" programie, realizowanym przez...

Gminy z subregionu jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego otrzymały również w czwartek promesy o wartości ponad 460 tys. zł w ramach projektu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". To pomoc finansowa w formie dotacji na realizacje takich zadań, jak budowa, przebudowa lub remont obiektów oraz miejsc publicznych pełniących funkcje rekreacyjne i sportowe, turystyczne, społeczno-kulturalne.

Beneficjentami konkursu są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, a maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie może przekroczyć 30 tys. zł.

Na realizację tegorocznej edycji projektu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" samorząd województwa przeznaczył łącznie 1,4 mln zł. Wsparcie w ramach konkursu otrzymało 51 gmin z regionu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu