Przetwórnia mięsa na widelcu KAS. Chodzi o miliony złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2021,11:45 Aktualizacja: 04-03-2021,11:48
A A A

Proceder wystawiania nierzetelnych faktur VAT, dokumentujących usługi, które nigdy nie miały miejsca, wykryli pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi.

Pod lupę kontrolerów z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi trafiła firma z udziałem kapitału zagranicznego działająca w branży przetwórstwa mięsnego.

lewe pestycydy w autokarze, środki ochrony roślin, medyka, kas

Lewe pestycydy w ukraińskim autokarze. KAS przestrzega rolników

Przemyt 20 kg środków ochrony roślin na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Pestycydy niewiadomego pochodzenia przewożone były w autokarze. Podczas rewizji ukraińskiego...

Według ustaleń mundurowych stworzyła zorganizowaną siatkę podmiotów, dzięki którym mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki nie mogące w myśl prawa ich stanowić.

"Firma pozornie nabywała usługi wynajmu pracowników od innej, zewnętrznej firmy, a w rzeczywistości czynności te wykonywali albo pracownicy legalnie zatrudnieni u kontrolowanego, albo osoby pracujące bez jakiejkolwiek umowy. Faktury VAT, wystawiane przez nieformalnie powiązane firmy z tytułu wynajmu pracowników, były nierzetelne, gdyż dokumentowały usługi, które nigdy nie miały miejsca" - podaje łódzka KAS.

Śledczy celno-skarbowi stwierdzili, że podatek dochodowy od osób prawnych zaniżony przez kontrolowaną firmę wynosi ponad 11 mln zł. I tyle musi zapłacić do budżetu państwa jako nierzetelny podatnik.

"Wcześniej wobec tego samego podatnika zakończyły się już dwie kontrole w podatku dochodowym i jedna w podatku od towarów i usług. Łączne ustalenia z tych kontroli wyniosły ponad 30 mln zł. W toku pozostaje nadal 8 kontroli obejmujących swoim zakresem zarówno podatek dochodowy, jak i podatek VAT" - wyjaśnia łódzka KAS.

Jak jednocześnie zapewnia, całość wskazanych uszczupleń podatkowych, łącznie z należnymi odsetkami za zwłokę, została zabezpieczona na majątku podatnika.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement