Problemy rolników ma rozwiązywać sześć zespołów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2015,8:15 Aktualizacja: 12-02-2015,8:59
A A A
Powołanie sześciu zespołów, które mają rozwiązać najpilniejsze sprawy rolników - to efekt rozmów z organizacjami rolniczymi, które odbyły się w resorcie rolnictwa. Według ministra Marka Sawickiego pierwsze wyniki prac zespołów poznamy 21 lutego. 
 
- Po raz kolejny apeluję do organizatorów blokad i marszów ciągników na Warszawę. Nie utrudniajcie życia mieszkańcom wsi i miast zmierzających do pracy, wracającym z pracy, udającym się na odpoczynek, ale często także do przychodni, szpitala, czy przedszkola - oświadczył Sawicki po całodziennych rozmowach z przedstawicielami rolników i przetwórców.
 
Szef resortu dodał, że przedstawiciele rolniczego OPZZ wyszli z rozmów po 20 minutach bez wysłuchania argumentów strony rządowej i opinii innych organizacji rolniczych. 
 
Sawicki poinformował, że uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele pozostałych 17 organizacji wyrazili chęć pracy w tych zespołach, a pierwsze ich wyniki zostaną zaprezentowane opinii publicznej 21 lutego.
 
- Ustaliliśmy, że powołujemy sześć zespołów do rozwiązania najpilniejszych spraw podnoszonych przez rolników. 17 organizacji wyraziło chęć pracy na rzecz ustawowego rozwiązania powołania komisji trójstronnej dialogu społecznego. Komisji, która będzie reprezentatywna dla organizacji rolniczych, dla przetwórców i w której będą przedstawiciele rządu - powiedział szef resortu rolnictwa.
 
Wyjaśnił, że projekt ustawy powołujący tę komisję ma powstać w ciągu 4 tygodni.
 
- Dla wszystkich przedstawicieli rolników - tak jak do tej pory - drzwi w ministerstwie są otwarte. Są cywilizowane metody na to, żeby każdy trudny problem omówić i rozwiązać - zapewnił minister.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj