Premier zapewnia: Polskę stać na program 500 plus

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-01-2017,10:30 Aktualizacja: 18-01-2017,11:07
A A A

Stać nas na program 500 plus, jest on realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, najważniejszym z nich jest to, że realnie zaczyna znikać ubóstwo - przekonuje premier Beata Szydło.

Na konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu premier była pytana m.in. o ewentualne zmiany w programie 500 plus i czy państwo stać na to, by wypłacać pieniądze bez względu na status finansowy. - Nas stać na 500 plus i ten program bez problemu został zrealizowany w ubiegłym roku. I również są zabezpieczone środki na 500 plus w tym roku w budżecie - odpowiedziała Szydło.

program rodzina 500 plus, ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej, elżbieta rafalska

Program 500 plus może być modyfikowany

Obecnie nie ma mowy o zmianach w programie 500 plus, ale w przyszłości może on podlegać modyfikacjom - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Podkreśliła jednak, że propozycje istotne, np. zmieniające kryteria przyznawania świadczeń, obecnie...

Polityk przypomniała, że w kwietniu jest planowany przegląd programu 500 plus i jego ocena. - Zapewne po tym przeglądzie będziemy wyciągać również wnioski z jego funkcjonowania - dodała.

- W mojej ocenie, ale jest to na razie tylko i wyłącznie na podstawie naszych analiz miesięcznych, mogę powiedzieć, że program jest realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, a tym najważniejszym efektem na ten moment jest to, że wreszcie realnie w Polsce zaczyna znikać ubóstwo - podkreśliła szefowa rządu.

W ubiegłym tygodniu Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że obecnie nie ma mowy o zmianach w programie 500 plus, ale w przyszłości może on podlegać modyfikacjom. Podkreśliła jednak, że propozycje istotne, np. zmieniające kryteria przyznawania świadczeń, obecnie nie wchodzą w grę.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia 2016 r. Dzięki niemu świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przyznawane jest niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu