Premier: oczekują współpracy w Europie ws. rozwiązań godzących potrzebę ochrony klimatu z interesami dużych grup, jak rolnicy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
19-02-2024,14:50 Aktualizacja: 19-02-2024,14:52
A A A

Premier Donald Tusk ocenił w poniedziałek, że protesty polskich rolników "mają sporo uzasadnienia". Zapowiedział, że będzie oczekiwał od partnerów w Europie współpracy na rzecz wprowadzenia rozwiązań godzących potrzebę ochrony klimatu z żywotnymi interesami dużych grup społecznych i zawodowych.

Premier Tusk w poniedziałek przed południem spotkał się z przebywającym z wizytą w Polsce szefem szwedzkiego rządu Ulfem Kristerssonem.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Tusk powiedział, że wśród tematów rozmów były między innymi walka z przestępczością zorganizowaną oraz ochrona granic z Rosją i Białorusią, a także ochrona przed nielegalną emigracją jako część polityki obronnej.

premier, tusk, pe, europarlament

Premier Tusk: w tej i przyszłej kadencji PE trzeba skuteczniej zadbać o interesy rolników

Musimy w tej i przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego skuteczniej zadbać o interesy rolników - powiedział w czwartek premier Donald Tusk podczas konferencji z szefową PE Robertą Metsolą. Podkreślił, że jej obecność w Polsce jest...

"Dziękuję także za wymianę uwag na temat potrzeby ochrony naszych rynków przed nieuczciwą konkurencją, to jest doświadczenie i szwedzkie, i polskie. Będzie także bardzo przydatne w kształtowaniu polityki europejskiej jeśli chodzi o kwestię rynku wewnętrznego, konkurencyjności, także w kwestiach geopolitycznych i obronnych. Będziemy współpracowali - Polska i Szwecja - także w najbliższych miesiącach bardzo intensywnie nad kształtowaniem takiej polityki europejskiej, która będzie chroniła także nasze kraje, nasze rynki przed nieuczciwą konkurencją" - powiedział premier.

Dodał, że poinformował szefa szwedzkiego rządu o problemach, jakie Polska ma ze swoim rynkiem, jeśli chodzi o produkty rolne i żywnościowe.

"Protesty naszych rolników mają sporo uzasadnienia. Będę oczekiwał od wszystkich naszych partnerów i przyjaciół w Europie współpracy na rzecz takich rozwiązań, które będą potrafiły pogodzić potrzebę ochrony klimatu z żywotnymi, absolutnie egzystencjalnymi interesami dużych grup społecznych i zawodowych, w naszym przypadku dotyczy to przede wszystkim rolników" - zaznaczył szef polskiego rządu. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu