Premier domaga się wyjaśnień. Chodzi o aukcję w Janowie Podlaskim

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2017,20:30 Aktualizacja: 17-04-2018,21:39
A A A

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel będzie musiał wytłumaczyć się przed szefową rządu ze słabego wyniku tegorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że szefowa rządu jest oburzona złą atmosferą wokół aukcji i samych wyników finansowych, które okazały się znacznie poniżej oczekiwań.

W niedzielę udało się sprzedać jedynie 6 z 25 koni za łączną kwotę 410 tysięcy euro.

Janów Podlaski, stadnina, araby z Janowa, Pride of Poland, konie na sprzedaż, aukcja, Pride of Poland 2017

Katastrofa w Janowie. Podczas aukcji sprzedano jedynie sześć koni

Sześć koni za łączna kwotę 410 tys. euro sprzedano w niedzielę na 48. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Za najwyższą cenę 150 tys. euro sprzedana została klacz Prunella, którą wylicytował nabywca z Czech....
Konkretne ustalenia minister rolnictwa przedstawi Beacie Szydło niebawem. Zanim jednak dojdzie do spotkania, powstanie specjalny raport w sprawie organizacji i przebiegu aukcji w Janowie.

To ta analiza przesądzi, czy ktoś poniesie odpowiedzialność za słaby wynik finansowy - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski.

Jak informuje stacja, raport będzie gotowy najpóźniej w pierwszym tygodniu września. Wyniki tegorocznej aukcji są analizowane również przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, który sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą janowskiej stadniny.

Czy w związku z fatalnymi wynikami aukcji szykują się dymisje? Minister Jurgiel podkreślił, że za wcześnie, żeby mówić o konkretnych decyzjach personalnych, w tym przyszłości prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. - Jak będę miał raport będę oceniał - cytuje wypowiedź szefa resortu rolnictwa RMF FM.

[WIDEO] Podsumowanie wyników finansowych Pride of Poland i Summer Sale | źródło: pulsmiasta.tvRzecznik rządu Rafał Bochenek potwierdził, że premier Szydło będzie pytała ministra rolnictwa, co wpłynęło na wynik aukcji. - Na pewno to wymaga analizy, dlaczego w tym roku taki wynik, a inny. Pani premier będzie chciała na ten temat na pewno porozmawiać  z panem ministrem Jurgielem - powiedział rzecznik rządu.

źródło: RMF FM

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu