Premier chce informacji w sprawie wiceministra Kaczmarczyka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Grzegorz Bruszewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2022,10:00 Aktualizacja: 12-09-2022,18:58
A A A

Resort rolnictwa został poproszony o informacje w sprawie wiceministra Norberta Kaczmarczyka - podał Michał Dworczyk, szef KPRM. Chodzi o medialne informacje, które w ostatnim czasie pojawiły się na temat wiceszefa resortu i kontrowersje z tym związane. Prawdopodobnie niebawem zostanie zdymisjonowany.

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie Kaczmarczyka. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Szeroko opisywany był także prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych.

henryk kowalczyk, norbert kaczmarczyk

Norbert Kaczmarczyk nowym wiceministrem rolnictwa

Norbert Jakub Kaczmarczyk został nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował resort. Kaczmarczyk jest rolnikiem, zasiada w komisjach sejmowych. Jak przekazało MRiRW - wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi...

Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor opublikował na swoim profilu na Facebooku. W ostatnich dniach Wirtualne Media informowały, że wiceminister pomógł bratu w poddzierżawieniu państwowej ziemi.

Dworczyk został zapytany w RMF FM, czy premier Mateusz Morawiecki zażądał już wyjaśnień od wiceministra Kaczmarczyka. - Pierwsza uwaga: opieramy się w tej chwili na informacjach medialnych, druga - te informacje rzeczywiście są niepokojące. Standardowo w takiej sytuacji bezpośredni przełożony danego wiceministra jest proszony o informację i wyjaśnienia. Taka sytuacja ma miejsce również w tym przypadku - powiedział szef KPRM.

Dopytywany, czy premier zażądał wyjaśnień od Henryka Kowalczyka, wicepremiera i ministra rolnictwa w sprawie jednego ze swoich zastępców, szef KPRM odparł: - Standardowo resort rolnictwa został poproszony o informacje w tej sprawie.

Przyznał, że nie wie, czy już taki dokument wpłynął. - Jestem przekonany, że ta odpowiedź i te wyjaśnienia trafią do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - dodał Dworczyk i przekazał, że informacja nie będzie utajniona.

Wieczorem PAP ustaliła w kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS, że w najbliższych dniach Kaczmarczyk zostanie zdymisjonowany.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu