Prawie 150 tys. zł strat po pożarze ładowarki. 36-latek podpalił maszynę, bo "był zły"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2023,13:15 Aktualizacja: 18-10-2023,13:22
A A A

36-latek, zatrzymany przez prowadzących sprawę podpalenia ładowarki kryminalnych, przyznał się do podłożenia ognia. Okazało się, że to nie był pierwszy czyn tego rodzaju w jego wykonaniu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku października oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie (woj. pomorskie) otrzymał zgłoszenie od pracownika jednej z firm o pożarze ładowarki marki JBC. Na czas akcji gaśniczej wysłani tam stróże prawa zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze. Kryminalni od samego początku podejrzewali, że pożar maszyny nie był przypadkiem i że mogło dojść do niego w wyniku celowego podłożenia ognia.

kpp pińczów, podpalenie, pożar, słoma, baloty, straty, zatrzymanie, zarzuty

Podpalali słomę, bo byli źli na rolnika? 400 balotów poszło z dymem

Na kwotę blisko 40 tys. zł oszacował wartość strat rolnik, którego słoma poszła z dymem w wyniku podpaleń. Dwaj zatrzymani do sprawy mężczyźni usłyszeli zarzuty. Służby ratunkowe otrzymały w ubiegłym tygodniu - w nocy ze środy na czwartek -...

„Funkcjonariusze którzy pracowali nad rozwiązaniem tej sprawy, dzięki zdobytym i zweryfikowanym informacjom, ustalili tożsamość podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. 36-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany. Mężczyzna w rozmowie z policjantami powiedział, że zrobił to, bo był zły i dlatego podłożył ogień” – informuje w komunikacie sztumska KPP.

W wyniku pożaru doszło do zniszczenia ładowarki. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę prawie 150 tysięcy złotych.

„Okazało się, że 36-latek już wcześniej karany był za różne podpalenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności” – podsumowują sztumscy policjanci.

Poleć
Udostępnij