Prace nad zmianą ustawy w weterynarii dobiegają końca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2019,13:10 Aktualizacja: 13-03-2019,13:18
A A A

- Ministerstwo rolnictwa kończy prace nad zmianą ustawy o weterynarii, która ma zapobiec zdarzeniom, podważającym zaufanie do polskiej żywności - poinformował Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Na konferencji prasowej z producentami wołowiny szef resortu oświadczył, że w ciągu kilkunastu dni projekt ustawy powinien trafić na Komitet Stały Rady Ministrów. Dokument jest na etapie wyliczania, ile więcej potrzeba etatowych lekarzy weterynarii.

jan krzysztof ardanowski, produkcja żywności, kontrola żywności, inspekcja weterynaryjna, kontrola ubojni

Ardanowski: żywność jest wysokiej jakości, ale wpadki mogą się zdarzyć

- Polska żywność jest wysokiej jakości i nadzór weterynaryjny gwarantuje, że jest bezpieczna, ale przy eksporcie dużej ilości produktów zawsze może wydarzyć się nieprawidłowość - mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister...

Polityk poinformował również, że w poniedziałek spotka się z Philem, Hoganem, unijnym komisarzem ds. rolnictwa, by przedstawić wdrażanie zaleceń sformułowanych przez inspektorów UE po kontroli zarządzonej po nielegalnym uboju w jednej z ubojni.

- Wszystkie działania, które szkodzą wizerunkowi polskich żywności musimy wyjaśniać, by odzyskać zaufanie konsumentów i zapewnić, że wołowina będzie miała poczesne miejsce na rynku polskim i międzynarodowym - powiedział Ardanowski.

Jak zaznaczył, wołowina jest jednym z ważniejszych kierunków produkcji rolnej w Polsce, który pozwoli np. wykorzystać ok. 3 mln hektarów użytków rolnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj