Poznań zaprasza na Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Jowsa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-05-2019,11:20 Aktualizacja: 13-05-2019,11:31
A A A

180 sztuk bydła mlecznego, 160 owiec i kóz, 500 królików i 150 szynszyli prezentowanych będzie podczas rozpoczynającej się w piątek w Poznaniu Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Organizatorem wystawy jest ministerstwo rolnictwa, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki-Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w krakowskich Balicach, związki branżowe oraz Grupa MTP.

Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi, beata szydło, jarosław sellin, kultura na wsi

Rząd powołuje Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi

Z inicjatywy Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa we współpracy z ministerstwem kultury powołano Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi. Poinformowała o tym wicepremier Beata Szydło na wspólnej konferencji...

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, wcześniej znana jako Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, to trzydniowy pokaz, który - jak wskazują organizatorzy - skupia najlepszych polskich hodowców prezentujących zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów prezentujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie i chowie zwierząt.

"W tym roku podczas Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będziemy świadkami największej w historii Wystawy Ras Rodzimych. Pojawią się m.in.: bydło rasy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos Polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne - zielononóżka kuropatwiana czy sussex, gęsi - lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle. Niezwykle ciekawie zapowiada się także największa w historii ekspozycja kucy szetlandzkich" - wskazali organizatorzy.

W trakcie wydarzenia, które odbędzie w dniach 17-19 maja, odbywać się będą także m.in. pokazy koni i prezentacje bydła na ringach.

bydło, limousine, czip, system wiedzy, krowy

Polska chce wprowadzić innowacyjny system wiedzy o zwierzęciu

Polska, jako jeden z pierwszych krajów, chce wprowadzić innowacyjny system wiedzy o zwierzęciu od jego urodzenia do uboju - poinformował w piątek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Chodzi o bydło, które będzie kontrolowane...

Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu tłumaczy, że wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia, w tym m.in. jedzenie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego od polskich producentów.

O zaletach zdrowego żywienia można się będzie przekonać w strefie degustacyjnej Wystawy Ras Rodzimych.

- Wraz ze związkami oraz innymi podmiotami przygotujemy specjalne strefy na placu Świętego Marka. Na powierzchni ponad 2000 m kw. będzie można znaleźć drób, wołowinę, produkty mleczne, produkty regionalne czy produkty z ras rodzimych - zaznaczył Rachubiński.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp będzie bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod linkiemwww.agropolska.pl/dzialy/nadchodzace-wydarzenia
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj