Posłowie PSL mówią wprost: Obajtek doprowadził ARiMR do ruiny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2021,9:20 Aktualizacja: 23-03-2021,18:20
A A A

Będziemy składać interpelacje i pytać w nich o to, ile skarb państwa stracił na łamaniu prawa pracy przez Daniela Obajtka w czasie jego prezesury w ARiMR - zapowiedzieli politycy PSL. Według nich, doprowadził Agencję do ruiny".

Politycy PSL ocenili na konferencji prasowej, że Obajtek mimo, że był szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tylko przez nieco ponad rok zdążył doprowadzić Agencję "do ruiny".

Stefan Krajewski, Miłosz Motyka, PSL, Daniel obajtek, arimr

Ludowcy pytają, ile pieniędzy "zmarnotrawił" Obajtek jako szef ARiMR

Chcielibyśmy zapytać, ile pieniędzy z naszych podatków - wszystkich Polek i Polaków - "zmarnotrawił" Daniel Obajtek będąc prezesem ARiMR, a później zajmując kolejne stanowiska - podkreślili politycy PSL. Poseł Stefan...

- W półtora roku jego urzędowania zakres realizacji wypłat z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniósł 10 procent - podkreślił Miłosz Motyka, rzecznik PSL.

Pytał też czym zajmowała się ARiMR za czasów prezesury Obajtka. - Jeśli tak duże dzisiaj mamy czasowe opóźnienia w wypłacie środków, to czym zajmowała się agencja? Czy tylko i wyłącznie czystkami politycznymi? - mówił.

Według niego, przede wszystkim w Agencji dochodziło "do czystek kadrowych". - Po czasie można też spojrzeć na to w ten sposób, że był to też taki przyczółek dla działaczy, polityków Prawa i Sprawiedliwości związanych z Obajtkiem, którzy później znajdowali pracę w spółkach skarbu państwa - ocenił rzecznik PSL.

Zapowiedział też, że jego ugrupowanie będzie pytać w interpelacjach "o to, ile skarb państwa stracił na łamaniu prawa pracy przez Daniela Obajtka i jemu podległe osoby".

Poseł Stefan Krajewski (PSL) podkreślił, że skutki czystek politycznych prezesa Obajtka w ARiMR są odczuwalne do dziś.

- Stan wypłat środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to zaledwie 60 procent w piątym roku jego realizacji - zaznaczył. Według niego, dziś ten proces powinien się kończyć, a "jest dopiero na półmetku".

WIDEO Konferencja prasowa polityków PSL w Sejmie 22 marca

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu