Pościg za cysterną z mlekiem. Poskutkowała dopiero policyjna blokada

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-01-2022,15:05 Aktualizacja: 14-01-2022,15:08
A A A

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki-cysterny przewożącej mleko. 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zrobił to dopiero, gdy zobaczył policyjna blokadę.

O tym, że na trasie Święta Lipka - Reszel (pow. kętrzyński, woj. warmińsko-mazurskie) jedzie pojazdem ciężarowym prawdopodobnie pijany kierowca został poinformowany dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

pijani traktorzyści, Orchów Wesółka, Wola Bałucka, Katarzyna Staśkowska

Pijany traktorzysta uciekał policji. Odpowie już na nowych zasadach

"Drogówka" zatrzymała po pościgu 46-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że traktorzysta był pijany i nie posiada prawa jazdy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego...

Z relacji zgłaszającego wynikało, że ciężarówka porusza się całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol z komisariatu w Reszlu.

"Funkcjonariusze opisany pojazd zauważyli na wysokości miejscowości Robawy. Włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową, nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo tego, ten przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie jechał w stronę Korsz. Funkcjonariusze ruszyli w pościg" - relacjonuje kętrzyńska KPP.

Szofer "mleczarki" nadal nie reagował na sygnały mundurowych, jechał brawurowo, uniemożliwiając wyprzedzenie go. Stwarzał tym samym duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. "Na trasie Reszel-Korsze, na wysokości miejscowości Gudniki, została ustawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z komisariatu w Korszach. Kierujący na widok blokady zatrzymał pojazd i został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania" - wskazują kętrzyńscy stróże prawa.

Mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak przyznał, spożywał go podczas jazdy. Rzeczywiście, funkcjonariusze w kabinie znaleźli pustą butelkę po wódce. Okazało się też, że uprawnienia, które okazał policjantom, straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku.

"28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości" - podsumowuje KPP w Kętrzynie.
 

Poleć
Udostępnij