Pomoc suszowa nie ruszyła. Rozporządzenie tkwi w konsultacjach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2022,17:55 Aktualizacja: 18-05-2022,18:04
A A A

Zapowiadany przez rząd nabór wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę w 2021 roku miał ruszyć 16 maja. Niestety, dokument utknął na etapie procedowania - alarmuje Wielkopolska Izba Rolnicza.
 
Konkretnie to projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak wynika z portalu Rządowego Centrum Legislacji nadal w fazie konsultacji.

W dokumencie zapisano, że pomoc będzie przyznawana w drodze decyzji kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, na jego wniosek złożony od 16 maja do 30 czerwca na formularzu udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej.

"W związku z wieloma zapytaniami rolników, kiedy ruszy nabór wniosków oraz wcześniejszymi zapowiedziami wicepremiera i ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, wystąpiliśmy do resortu rolnictwa z zapytaniem, kiedy faktycznie zostanie uruchomiony nabór wniosków o pomoc suszą, oraz kiedy środki trafią na konta poszkodowanych rolników" - przekazał wielkopolski samorząd rolniczy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement