Polskie firmy promowały się w Kairze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
14-05-2015,10:10 Aktualizacja: 14-05-2015,10:29
A A A

Agencja Rynku Rolnego zorganizowała misję gospodarczą do Egiptu połączoną z promowaniem się polskich firm na targach Food Africa w Kairze.

Impreza w stolicy Egiptu odbyła się po raz pierwszy, ale cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W inauguracyjnej edycji targów wzięło udział ponad 200 wystawców z 18 krajów.

ARR zorganizowała polskie stoisko narodowe z udziałem 10 firm reprezentujących branże owocową, mleczarską oraz produkty przemiału zbóż. W Kairze pokazały się: Biosfera sp. z o.o., Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Leonard Sarnociński, Interfiber sp. z o.o., MAX EXPORT IMPORT - Marek Wiewiór, Makarony Polskie S.A., Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego - SOT, Spółdzielnia Ogrodnicza w Grójcu, Trade Milk sp. z o.o. sp. k., Twój Owoc Trade sp. z o.o., Prima 2000 sp. z o.o.

Podczas targów odbyły się liczne rozmowy naszych przedsiębiorców z przedstawicielami egipskich firm handlowych zainteresowanych zakupem polskiej żywności. W spotkaniach uczestniczyli także przedstawiciele Kairskiej Izby Handlowej, Izby Przemysłu Spożywczego oraz Egipskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

Z kolei podczas rozmów z reprezentantami sieci handlowych Alfa Market i Carrefour nasi przedsiębiorcy poznali m.in. zasady wejścia na rynek egipski oraz zapoznali się z ofertą kairskich sklepów.

Podczas czterech dni targów nasze stoisko było chętnie odwiedzane, a największym zainteresowaniem cieszyły się firmy produkujące jabłka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement