Polowanie przed Trybunałem. Kukiz'15 zbiera podpisy w Sejmie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
05-04-2018,15:10 Aktualizacja: 05-04-2018,15:12
A A A

Prawo łowieckie ma być zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego. Inicjatywę w tej sprawie podejmują posłowie klubu Kukiz'15 i będą zbierać podpisy wśród polityków z innych ugrupowań.

Klub Kukiz'15 (liczy 29 członków) sam nie ma bowiem wystarczającej liczby 50 posłów, niezbędnej do złożenia wniosku o zbadanie sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Ale raczej nie powinno być z tym problemów, bo taki wniosek - według nieoficjalnych informacji - może liczyć na poparcie m.in. części posłów PSL i niezrzeszonych - pisze "Nasz Dziennik".

Polski Związek Łowiecki, prawo łowieckie, andrzej duda, zasady polowań

Prezydent postawił kropkę nad nowelą Prawa łowieckiego

Osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogli brać udział w polowaniu, myśliwi będą musieli przechodzić okresowe badania lekarskie, a minister środowiska będzie miał większy nadzór nad PZŁ - m.in. takie rozwiązania przewiduje podpisana przez...

- Jesteśmy w trakcie przygotowania takiego wniosku. Być może w przyszłym tygodniu będzie już gotowy, a na pewno chcemy go złożyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu - potwierdza Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 11-12 kwietnia.

Inicjatywę posłów popiera prof. Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska.

- Prawo łowieckie w formie, w której w tej chwili obowiązuje, jest w moim przekonaniu rzeczywiście niezgodne z Konstytucją i tego rodzaju wniosek na pewno jest uzasadniony - powiedział.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj