Policjanci z gospodarzami ratowali krowy z płonącej obory

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2021,8:45 Aktualizacja: 08-12-2021,9:10
A A A

Policjanci weszli do środka płonącego budynku w gospodarstwie i wspólnie z właścicielami wyprowadzili 40 krów. Pożar ugasili strażacy.

Do zdarzenia doszło w Dąbkowej Parowej (pow. sierpecki, woj. mazowieckie). Funkcjonariusze z posterunku w Rościszewie zostali skierowani tam na pilną interwencję, bo jak wynikało ze zgłoszenia, w ogniu stanęła obora. Na miejscu stróże prawa zobaczyli płonący budynek, w którym znajdowały się zwierzęta.

nastoletni podpalacz, Dąbek, powiat mławski, Anna Pawłowska

Nastoletni podpalacz wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z Mławy (woj. mazowieckie) zatrzymali na gorącym uczynku 15-latka, który podejrzewany jest o serię podpaleń w miejscowości Dąbek. Nastolatek został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny....

Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma.

- Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt. Dzięki ich szybkiej reakcji uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Krukowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Mundurowi zabezpieczyli teren wokół płonącego obiektu oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stwarzały zagrożenia w ruchu drogowym. -  Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar - wskazuje policjantka.

Działania gaśnicze trwały ponad 14 godzin. W akcji udział brały zastępy z JRG Sierpc oraz OSP Szczutowo, OSP Goleszyn, OSP Lelice, OSP Gójsk i OSP Bendorzyn.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj