Policjanci i pogranicznicy odzyskali kradzione ciągniki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-08-2017,15:05 Aktualizacja: 22-08-2017,15:16
A A A

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywiezienie z Polski nowoczesnego ciągnika rolniczego z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. Skradzioną maszynę odzyskano też pod Stalową Wolą.

Na przejściu granicznym w Dorohusku pogranicznicy zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy. "Podróżny usiłował wywieźć z Polski, samochodem ciężarowym, ciągnik rolniczy marki New Holland o szacunkowej wartości 170.000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w maszynie ingerencję w polu numerycznym VIN" - poinformowała Straż Graniczna.

kradzież ciągnika, zakup kradzionego sprzętu rolniczego, przestępstwo, kupno kradzionego traktora

Kradzione traktory zatrzymane na granicy. Uważaj, co kupujesz

Dwa warte kilkaset tysięcy złotych ciągniki rolnicze były w transporcie, który zatrzymali strażnicy graniczni. Pojazdy okazały się kradzione. Pogranicznicy z placówki w Świecku (woj. lubuskie) zatrzymali do kontroli jadącą w kierunku...

Z kolei będący na służbie policjant z komendy w Stalowej Woli na Podkarpaciu, wracając z interwencji w miejscowości Zbydniów, zwrócił uwagę na stojący w zaroślach ciągnik rolniczy marki Ursus.

Maszyna nie figurowała w bazie danych jako utracona, ale stróże prawa ustalili dane właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania.

"Okazało się, że właściciel nie wiedział, że jego ciągnik skradziono, ponieważ pozostawiony był w pomieszczeniu gospodarczym na terenie niezamieszkanej posesji w miejscowości Majdan Zbydniowski. Dopiero po interwencji policji okazało się, że doszło tam do włamania i kradzieży pojazdu" - podała komenda w Stalowej Woli.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj