Policja zabezpieczyła kolejne kradzione maszyny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2016,8:40 Aktualizacja: 09-12-2016,9:13
A A A

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i funkcjonariusze Straży Granicznej w Chełmie zabezpieczyli dwa ciągniki rolnicze i trzy mini ładowarki warte łącznie blisko 1 mln zł. Kradziony sprzęt po atrakcyjnej cenie był oferowany rolnikom.  

Mundurowi weszli w tym tygodniu na teren kilku posesji na terenie województw lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Czynności prowadzone były w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu dotyczącego handlu maszynami rolniczymi pochodzącymi z kradzieży.

Zabezpieczono dwa ciągniki rolnicze i trzy mini ładowarki o wartości blisko miliona zł. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że jedna z maszyn może pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec. W pozostałych przypadkach stwierdzono ingerencję w numery VIN - informuje policja na swojej stronie internetowej.

Jeszcze pod koniec listopada mundurowi zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu janowskiego, który oferował rolnikom pochodzący z kradzieży sprzęt. Podczas akcji z minionego miesiąca zabezpieczono aż dziesięć ciągników oraz dwie ładowarki kołowe. Mienie wyceniono na kwotę 2 mln 665 tys. zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement