Podatkowa wpadka. Firma musiała zapłacić setki tysięcy odsetek i karę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2019,13:50 Aktualizacja: 02-04-2019,14:00
A A A

Spore kłopoty dotknęły jedną z podlaskich firm zajmujących się sprzedażą artykułów spożywczych. Według kontrolerów z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku, nie zarejestrowała ona blisko 600 tys. zł przychodu.

Ten nielegalny proceder, związany z zaniżaniem należnych podatków PIT i VAT, funkcjonariusze celno-skarbowi stwierdzili w wyniku analizy dokumentów księgowych.

karuzela podatkowa, podlasie, kas, olej roślinny, Krajowa Administracja Skarbowa

Karuzelę VAT kręcili na oleju roślinnym

Łańcuch podmiotów tworzących tzw. karuzelę podatkową do wyłudzania podatku VAT wykryli pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku (Krajowa Administracja Skarbowa). Według mundurowych w procederze brała udział jedna z...

Według nich, przedsiębiorca w latach 2016-2019 nie zaewidencjonował sprzedaży artykułów spożywczych siedmiu kontrahentom w kwocie niemal 600 tysięcy zł. A dodatkowo ustalono, że przedsiębiorcy którzy nabywali towar od kontrolowanego podmiotu, sami sprzedawali go detalicznie z pominięciem rejestracji na kasach fiskalnych.

"W wyniku kontroli nieuczciwa firma wpłaciła zaległe podatki wraz z odsetkami w łącznej kwocie ponad 130 tysięcy zł. Jej właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i został ukarany grzywną w kwocie 20 tysięcy zł. Na kontrahentów kontrolowanej firmy zostały nałożone mandaty. Przedsiębiorcy również zostali zobowiązani do złożenia korekt deklaracji oraz wpłaty zaległego podatku dochodowego i VAT wraz z odsetkami" - podsumowuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu