Po trwających miesiąc podwyżkach diesel i benzyna staniały

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2023,8:40 Aktualizacja: 23-11-2023,8:45
A A A

Po trwających miesiąc podwyżkach diesel i benzyna staniały - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl. Dodali, że za litr Pb95 i oleju napędowego kierowcy płacą obecnie średnio 6,51 i 6,69 zł, tj. o 3 gr mniej niż przed tygodniem.

"Druga połowa listopada przynosi atrakcyjne dla kierowców zmiany cen na stacjach. Po miesiącu nieprzerwanych podwyżek benzyna i diesel nareszcie potaniały" - podkreślili analitycy e-petrol.pl.

ue, unia europejska, samochody, rynek aut, samochody elektryczne, elektryki, diesle

W 2023 r. po raz pierwszy zarejestrowano w Unii Europejskiej więcej samochodów elektrycznych niż diesli

W tym roku po raz pierwszy w krajach Unii Europejskiej zarejestrowano więcej nowych samochodów elektrycznych niż z silnikiem diesla - informuje we wtorek Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA). W okresie...

Wyjaśnili, że "odwrót od zwyżkowej tendencji" jest spowodowany spadkami notowań ropy naftowej i umocnieniem złotówki, które przełożyły się na obniżki cen paliw w sprzedaży hurtowej.

"Za litr Pb95 i oleju napędowego kierowcy płacą dziś przeciętnie 6,51 i 6,69 zł, tj. o 3 gr mniej niż przed tygodniem. Po miesiącu stabilizacji o 2 gr spadła też średnia ogólnopolska cena LPG, która wynosi obecnie 3,07 zł/l" - podali eksperci.

Wskazali, że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej są w tym tygodniu w Wielkopolsce, gdzie za jej litr płaci się 6,44 zł. Dodali, że diesel i autogaz są natomiast najtańsze w województwie świętokrzyskim - ich średnie ceny w tym regionie wynoszą 6,61 i 2,98 zł/l.

"Tankowanie Pb95 kosztuje najwięcej w województwie zachodniopomorskim - 6,54 zł/l. Olej napędowy z ceną 6,73 zł/l jest najdroższy na Opolszczyźnie, a LPG na Dolnym Śląsku, gdzie za jego litr płaci się 3,13 zł" - podał e-petrol.pl.

Poleć
Udostępnij