PO: Jurgiel ma naprawić błędy. Będzie wniosek o wotum nieufności?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2016,15:05 Aktualizacja: 08-04-2016,15:16
A A A

Krzysztof Jurgiel, szef resortu rolnictwa musi jak najszybciej przywrócić kompetentne kierownictwo w stadninie w Janowie Podlaskim. Jeśli tego nie zrobi, PO złoży w Sejmie wniosek o wyrażenie wobec niego wotum nieufności.

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że szef resortu rolnictwa podczas krótkiego urzędowania zdołał "obrócić w ruinę najważniejszą markę polskiego rolnictwa", czyli stadninę koni arabskich w Janowie Podlaskim.

- To hasło z kampanii wyborczej: "Polska w ruinie" doskonale zostało zilustrowane w działalności ministra Jurgiela i w działalności stadnin koni - stwierdził.

Shirley Watts , stadnina koni w janowie podlaskim, janów podlaski

Shirley Watts zabrała swoje konie ze stadniny w Janowie

Dwie klacze Pieta i Augusta należące do Shirley Watts opuściły stadninę w Janowie Podlaskim - poinformował Witold Strobel, rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych. W ostatnich tygodniach padły dwie inne klaczy, których właścicielką była...

Codziennie - mówił Grabiec - napływają informacje, że ważne podmioty międzynarodowe, które współpracowały z polskimi stadninami koni wycofują się ze współpracy. - Dlatego wzywamy ministra Jurgiela do podjęcia stanowczych kroków zmierzających do przywrócenia kompetentnego kierownictwa i kompetentnego zarządzania tymi stadninami - oświadczył rzecznik PO.

- Dziś może być ostatni moment, w którym uratować można jedną z najważniejszych marek polskiego rolnictwa; już za kilka dni tej możliwości nie będzie, bo te zmiany wizerunkowe przyniosą nieodwracalne, dramatyczne szkody - dodał.

Rzecznik Platformy zapowiedział, że jeśli szef resortu rolnictwa nie podejmie odpowiednich kroków w ciągu najbliższych dni, to partia zwróci się do Sejmu o wyrażenie wotum nieufności wobec niego. - Te kilka dni, to dla ministra Jurgiela egzamin z tego czy dba o interesy polskiego rolnictwa, czy też o interesy partyjne PiS. Jeśli tak będzie to wniosek o wotum nieufności dla ministra Jurgiela wkrótce zostanie w Sejmie złożony - powiedział Grabiec.

Posłanka PO Dorota Niedziela wymieniała na piątkowej konferencji prasowej inne przykłady świadczące, według niej, o niekompetencji ministra rolnictwa. Mówiła m.in. o polityce kadrowej w Agencji Nieruchomości Rolnych czy Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, która skutkowała opóźnieniami w wypłatach dopłat dla rolników.

Posłowie PO zaapelowali też, by szef resortu rolnictwa przemyślał koncepcję dotyczącą ustawy o ograniczeniu obrotu ziemią rolną. - Wzywamy pana ministra, by jak najszybciej naprawił swoje błędy - powiedziała Niedziela.

Poleć
Udostępnij