Po dwóch latach policja odnalazła skradziony ciągnik

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-02-2018,12:55 Aktualizacja: 07-02-2018,13:10
A A A

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) odnaleźli wart 120 tys. złotych ciągnik rolniczy, który został skradziony niemal dwa lata temu.  

Pod koniec stycznia mundurowi otrzymali informację, że maszyna znajduje się na terenie powiatu zgorzeleckiego. Natychmiast pojechali to sprawdzić. - Na jednej z posesji w gminie Zgorzelec były dwa traktory. Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że jeden z nich, marki John Deere, pochodzi z kradzieży - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Goguł z komendy w Zgorzelcu.

kradzież sortownika, przestępczość, policja, sortownik do ziemniaków, powiat proszowicki, małopolska

Rolnik jak detektyw. Po latach znalazł skradziony sortownik

Po trzech latach od kradzieży rolnik prawdopodobnie odzyska skradziony sortownik do ziemniaków. Co godne podkreślenia znalazł go sam i to w innym województwie. Mieszkaniec powiatu proszowickiego (woj. małopolskie) - mimo upływu wielu...

Śledczy potwierdzili później, że warty 120 tys. ciągnik został utracony w maju 2016 roku w powiecie legnickim. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego o paserstwo 34-letniego mężczyznę, który został przewieziony do komendy.

W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci zatrzymali kolejnego 34-latka, podejrzewanego o włamanie do maszyny rolniczej i kradzież.

Obaj mieszkańcy gminy Zgorzelec usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Za kradzież z włamaniem jednemu z mężczyzn grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu za paserstwo do 5 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.