Pijany traktorzysta wjechał w ambulans

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-08-2019,11:50 Aktualizacja: 23-08-2019,12:01
A A A

Na trasie Pieszkowo-Bądze w powiecie bartoszyckim (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z ambulansem. Traktorzysta był kompletnie pijany.

Jak ustalili miejscowi policjanci, to 36-latek kierujący rolniczą maszyną z przyczepą (miał w organizmie 2,4 prom. alkoholu) zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwka karetką.

wypadki z udziałem ciągników, wypadki na drogach, Stary Bazanów, kąclowa, Rutki-Marszewice

Kraksa za kraksą. Traktorzyści w opałach

Trwa okres wzmożonych prac polowych i drogami porusza się wciąż sporo ciągników rolniczych. Niestety, nie brakuje zdarzeń z ich udziałem. W miejscowości Stary Bazanów pod Rykami (woj. lubelskie) - jak ustalili policjanci - kierujący...

"Trzem osobom biorącym udział w tym zdarzeniu nic się nie stało. 36-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie nie miał uprawnień do kierowania, a ciągnik i przyczepa nie były dopuszczone do ruchu po drogach publicznych, nie miały bowiem przeglądu technicznego i opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC" -  przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach.

Traktorzysta odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dwa wykroczenia: kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i kolizję drogową.

"Dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami, jakie wyciągnie wobec niego Fundusz Gwarancyjny z tytułu nieopłacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC" - podaje bartoszycka KPP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj