Pijany traktorzysta przyjechał na cmentarz

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2020,10:35 Aktualizacja: 29-10-2020,10:41
A A A

Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych ściąga na cmentarze bliskich zmarłych osób. W takie miejsce udał się też kierujący ciągnikiem rolniczym. Problem w tym, że był kompletnie pijany.

Informację o traktorzyście, który może znajdować się pod działaniem alkoholu, a przyjechał na cmentarz w Rakszawie (pow. łańcucki, woj. podkarpackie) otrzymał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

pijani traktorzyści, Dąbrowica, powiat niżański, ulanowo, kpp w nisku

Pijany 16-latek szarżował ciągnikiem. Maszynę uruchomił śrubokrętem

Za kierownicą zastopowanego przez stróżów prawa ciągnika rolniczego siedział 16-latek, a na błotnikach podróżowali jego koledzy w wieku 16 i 28 lat. Nastoletni traktorzysta miał promil alkoholu w organizmie. Mieszkańcy...

Na miejsce wysłano patrol, a stróże prawa zatrzymali ciągnik na drodze dojazdowej.

"Traktorzystą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał też prawa jazdy, gdyż zostało mu wcześniej zatrzymane, również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Co więcej, na przyczepie 41-latek wiózł dwie pasażerki" - podaje łańcucka KPP.

Za swoje występki mężczyzna odpowie przed sądem.

Podobny los czeka też traktorzystę zatrzymanego w gminie Kalinowo (pow. ełcki, woj. warmińsko-mazurskie). Tam funkcjonariusze zauważyli jadący ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych.

Po zatrzymaniu maszyny do kontroli okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. 54-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu