Pijany przyjechał wierzchem do miasta. Inny spadł z konia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2020,8:45 Aktualizacja: 08-04-2020,8:50
A A A

Do Kielc (woj. świętokrzyskie) przyjechał na koniu z innego powiatu nietrzeźwy mężczyzna. A w wiosce pod Tarnowem (woj. małopolskie) koń zrzucił jednego z uczestników spotkania przy alkoholu.

Policjanci kieleckiego oddziału prewencji podjęli interwencję wobec 58-latka, który konno przemieszczał się po ścisłym centrum miasta. "Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Daleszyce (badanie wykazało ponad promil alkoholu) podróżował w ten sposób z terenu powiatu starachowickiego. Mężczyzna ukarany został wysokim mandatem" - informuje kielecka KMP.

hodowla koni, kowr, elewarr, owies dla koni, Marcin Podpora

Owies od Elewarru dla małych ośrodków jeździeckich

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa polecił przekazanie z zasobów spółki Elewarr ponad 300 ton owsa dla koni utrzymywanych w drobnych ośrodkach jeździeckich. - Małe ośrodki i mali hodowcy koni mają teraz duże kłopoty. Nie...

W drugim zdarzeniu interweniowali z kolei policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód.

"Aktywność naszych służb w głównej mierze skupia się obecnie na czuwaniu nad przestrzeganiem zasad narodowej kwarantanny, więc na miejsce od razu zadysponowany został dwuosobowy patrol. Jakie było zdziwienie mundurowych, kiedy na terenie wskazanej posesji zastali mieszkańca wioski z czwórką innych mężczyzn, którzy raczyli się alkoholem. Okazało się, że właściciel nieruchomości ugościł na swoim podwórku znajomych" - relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Imprezowiczom zaczęło się nudzić i postanowili posadzić na koniu jednego z nich. A ten, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździł wierzchem, szybko wylądował na ziemi. Wystraszone zwierzę w popłochu opuściło gospodarstwo i biegało po wsi. Po jakimś czasie na szczęście wróciło i trafiło do stajni.

"Mężczyźni zostali zobligowani do natychmiastowego udania się do własnych domów, a dodatkowo każdy z nich został ukarany pięciusetzłotowym mandatem karnym za naruszenie zakazu przemieszczania się i spotkań" - podaje krakowska KWP.
 

Poleć
Udostępnij