Pijany jechał "pożyczonym" traktorem. A drogę oświetlał... telefonem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-09-2018,9:25 Aktualizacja: 13-09-2018,13:43
A A A

Kompletnie pijany 21-latek jechał nocą cudzym ciągnikiem rolniczym bez świateł, które próbował zastąpić... latarką z telefonu komórkowego. Niebezpieczną wyprawę w porę przerwali na szczęście policjanci z Grodziska Mazowieckiego.

We wtorek przed godz. 21 grodziscy funkcjonariusze zostali poinformowani przez kierowców o traktorze bez świateł, jadącym ruchliwą ulicą w Opypach (pow. grodziski, woj. mazowieckie). Na miejsce natychmiast udał się patrol. Mundurowi szybko zauważyli pojazd, którego kierowca oświetlał sobie drogę telefonem komórkowym.

wypadki z udziiałerm ciągników, Strzałkowo, powiat słupecki, wielkopolska

Kukurydza zasypała jezdnię. Traktorzysta jechał za szybko

Transport płodów rolnych to odpowiedzialne zadanie i trzeba być przy tym bardzo czujnym, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Przekonał się o tym traktorzysta w Strzałkowie (pow. słupecki, woj. wielkopolskie). Na Al. Prymasa Wyszyńskiego...

"Podczas kontroli wyszło na jaw, że 21-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał również żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ciągnik został zabezpieczony, a kierowca trafił do policyjnej celi" - podaje komenda w Grodzisku.

Co ciekawe, następnego dnia zgłosił się tam właściciel traktora, który jak się okazało poszukiwał pojazd.

Po wytrzeźwieniu 21-latek usłyszał zatem zarzut nie tylko kierowania w stanie nietrzeźwości, ale także zaboru ciągnika.

"Policjanci dziękują za szybkie zgłoszenie w tym przypadku i zachęcają kierowców do reagowania na zagrożenia stwarzane przez nietrzeźwych lub nieodpowiedzialnych użytkowników dróg" - apeluje KPP w Grodzisku.
 

Poleć
Udostępnij