Pieniądze przelał, a ciągnika nie zobaczył

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2019,13:00 Aktualizacja: 09-12-2019,7:43
A A A

Gdy 45-letni mieszkaniec gminy Sawin (pow. chełmski, woj. lubelskie) wpłacił ponad 40 tys. zł za wypatrzony w internecie ciągnik rolniczy, kontakt ze sprzedającym się urwał. Sprawą zajęła się policja.

Mężczyzna zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie i poinformował o oszustwie na jego szkodę. Pod koniec listopada zainteresował się ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika rolniczego, zamieszczonym na jednym z portali internetowych.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oszuści podszywają się pod krus, krus ostrzega rolników

Oszuści znowu podszywają się pod KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydała komunikat ostrzegawczy przed oszustami podszywającymi się pod jej przedstawicieli oraz sfałszowanymi formularzami. W ostatnich latach były już przez Kasę wydawane podobne ostrzeżenia, co oznacza, że...

"Po uzgodnieniach ze sprzedającym przelał za ten pojazd na wskazane konto 42 tysiące złotych. Gdy ciągnik w umówionym terminie nie został mu dostarczony, a kontakt ze sprzedającym się urwał, zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa" - relacjonuje chełmska KMP.

Stróże prawa wyjaśniają teraz tę sprawę i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów w internecie.

"To nie pierwsze tego typu zgłoszenie oszustwa internetowego. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest sprawdzenie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu, zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym" - podpowiadają policjanci.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement