Paszyk (PSL): jestem zwolennikiem powołania komisji śledczej ds. zbadania tzw. afery zbożowej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
30-01-2024,9:40 Aktualizacja: 30-01-2024,9:41
A A A

Jestem zwolennikiem powołania komisji śledczej ds. zbadania tzw. afery zbożowej - powiedział we wtorek w radiu RMF24 szef klubu PSL-TD Krzysztof Paszyk. Według niego, na tej aferze wzbogacili się ludzie związani z PiS.

Paszyk został zapytany, czy powstanie komisja śledcza ds. zbadania afery zbożowej. "Jestem niezmiennie zwolennikiem powołania tej komisji" - oświadczył szef klubu PSL-TD.

"Z daleka widać, że na tej aferze i krzywdzie wielu Polaków powstały fortuny, to są fortuny ludzi związanych z PiS-em, związanych z poprzednią władzą. To jest afera, która na skraj bankructwa doprowadziła wiele gospodarstw rolnych i naraziła na szwank bezpieczeństwo żywnościowe każdego z nas" - powiedział Paszyk.

PSL powołało parlamentarny zespół ds. zbadania afery zbożowej

Rząd nie kontroluje tego, co dzieje się na polskiej granicy odnośnie wwozu żywności. W piątek rozpoczynamy pierwsze posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. zbadania afery zbożowej - poinformował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Kosiniak-Kamysz w...

Na pytanie, kto powinien jako pierwszy stanąć przed komisją i czy powinien to być były minister rolnictwa Henryk Kowalczyk (PiS), poseł ludowców odparł, że tak.

"Pamiętam jego słowa, kiedy zapewniał, że ujawni listę osób, które uczestniczyły w obrocie tego zboża. To są urzędnicy ministerstwa, którzy dopuścili, zwolnili, pierwszy raz od kilkudziesięciu lat, z kontroli jakościowej ziarno, które wjeżdża do Polski. Także naprawdę to jest ta grupa osób, która ma się czego obawiać" - podkreślił Paszyk.

Według niego, "nie można bezkarnie, w imię interesów świadomego łamania prawa, łasić się na łatwe pieniądze i potem udawać bezkarnego". "Naprawdę to się nie mieści w jakiejś logice i to wymaga wyjaśnienia" - zaznaczył poseł PSL.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu