Oszukał wielu seniorów. Oferował owoce, warzywa i jajka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-08-2019,8:50 Aktualizacja: 20-08-2019,8:55
A A A

Nawet kilkadziesiąt oszustw na szkodę seniorów może mieć na koncie zatrzymany przez świętokrzyskich kryminalnych 50-letni mężczyzna. Oferował ofiarom wiejskie produkty, po czym zabierał gotówkę i znikał.

Zgłoszenia dotyczące oszustw na szkodę starszych osób kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami ze skarżyskiej komendy analizowali już od pewnego czasu. Z opisywanych przez ofiary zdarzeń wynikało, że może stać za nimi ten sam sprawca.

oszustwo, kradzież, gmina Zapolice, zduńska wola, kpp w zduńskiej woli, sprzedaż węgla

Jeździli po wsiach i oszukiwali na węglu. Trzeba być czujnym

Dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego ujęli stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie). Zatrzymani, oferując obwoźną sprzedaż węgla, oszukiwali i okradali seniorów....

"Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze w kwotach od 200 do nawet 2000 złotych" - relacjonuje kielecka KWP.

W zeszłym tygodniu śledczy ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany. Zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim.

"Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu" - opisuje KWP.

Dzień przed zatrzymaniem swoją metodą 50-latek oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta nie zdążyła nawet jeszcze zgłosić tego faktu stróżom prawa.

Według ustaleń z postępowania, mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatów skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Policjanci nie wykluczają jednak, że przestępczą działalność prowadził także na terenie województw śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

"50-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Tego samego dnia decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności" - podsumowują kieleccy funkcjonariusze.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj