Olej napędowy podrożał w ostatnich dniach aż o 23 gr. Średnio kosztuje już 6,69 zł/l

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
09-11-2023,9:10 Aktualizacja: 09-11-2023,9:11
A A A

Olej napędowy podrożał w ostatnich dniach o 23 gr i kosztuje średnio 6,69 zł/l - podali w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Ocenili, że "skokowy" wzrost cen diesla na stacjach to efekt podwyżek cen tego paliwa w hurcie.

"Po największych w tym roku podwyżkach cen benzyny i diesla, jakie miały miejsce na przełomie października i listopada, sytuacja na stacjach w tym tygodniu jeszcze bardziej zmartwi kierowców" - ocenili w środę eksperci portalu e-petrol.pl.

projekt, rozporządzenie, rada ministrów, rząd, paliwo, akcyza, zwrot, zwrot akcyzy, olej napędowy, paliwo rolnicze

Rząd zatwierdza zwrot akcyzy. 1,46 zł za litr wykorzystanego przez rolników oleju napędowego

Rolnicy w 2024 r. dostaną 1,46 zł zwrotu akcyzy od każdego litra wykorzystanego do produkcji rolnej oleju napędowego - przewiduje opublikowany w środę projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie. Chodzi o projekt rozporządzenia...

Najnowsze badanie portalu wskazuje na "skokowy wzrost cen diesla na stacjach" z powodu wysokich podwyżek cen tego paliwa w hurcie. "Olej podrożał w ostatnich dniach aż o 23 gr i kosztuje przeciętnie 6,69 zł/l. O 7 gr więcej niż na koniec października tankujący płacą też za litr Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,54 zł" - poinformowali.

Dodali, że od połowy ubiegłego miesiąca "stabilna" pozostaje natomiast cena autogazu, która wynosi 3,09 zł/l.

Według danych e-petrol.pl, regionem z najniższymi cenami benzyny Pb95 i oleju napędowego jest aktualnie Wielkopolska, w której za ich litr płaci się średnio 6,50 i 6,63 zł/l. LPG z ceną 3,06 zł/l jest najtańszy na Górnym Śląsku.

"Najwięcej tankowanie ‘95’ kosztuje w województwie zachodniopomorskim, w którym jej litr oferowany jest na stacjach po 6,59 zł. Podlasie wyróżnia się zaś najwyższą ceną ON - 6,75 zł/l, a Dolny Śląsk analogiczną ceną autogazu - 3,18 zł/l” - wskazali eksperci z e-petrol.pl. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu