Od stycznia leśnictwo pod nadzorem resortu rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-10-2020,10:25 Aktualizacja: 19-10-2020,10:38
A A A

Od nowego roku leśnictwo przejdzie pod zarząd resortu rolnictwa z Ministerstwa Klimatu i Środowiska - poinformował Edward Siarka, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Ma to związek z rekonstrukcją rządu i nowym podziałem kompetencji.

Polityk, który brał udział w posiedzeniu sejmowej komisji środowiska, powiedział: "obecnie działamy w formule ministra klimatu i środowiska, a docelowo zgodnie z propozycjami, które są zawiązane z ustawą działową mamy stać się częścią ministerstwa rolnictwa".

grzegorz puda, jan krzysztof ardanowski, rekonstrukcja rządu, ministerstwo rolnictwa

Puda: będę ciężko pracował na zaufanie rolników

Grzegorz Puda został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W siedzibie resortu powitał go później m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, odchodzący minister, który nie wybiera się do Kancelarii...

Poinformował, że prawdopodobnie już z nowym rokiem dojdzie do przekazania kompetencji.

Zgodnie z zapowiedziami członków partii rządzącej leśnictwo i łowiectwo mają trafić pod skrzydła ministra rolnictwa.

Do rekonstrukcji rządu tymi sprawami zajmowało się Ministerstwo Środowiska, które później zostało połączone z Ministerstwem Klimatu tworząc resort klimatu i środowiska.

Na początku października ówczesny resort środowiska informował, że Siarka, poseł Solidarnej Polski został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021