Notorycznie spóźniamy się do pracy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-03-2016,9:45 Aktualizacja: 31-03-2016,11:11
A A A

33 godziny wynosi średni roczny czas nieobecności pracownika w pracy ze względu na spóźnienia i wcześniejsze wyjścia.

W sektorze małych i średnich przedsiębiorstw przekłada się to na 880 mln zł strat dla pracodawców - wynika z badań krakowskiej firmy Unicard.

Z analiz przeprowadzonych przez Unicard, producenta zintegrowanych systemów ewidencji czasu pracy wynika, że spóźnienia do pracy to zmora polskich przedsiębiorców.

główny urząd statystyczny, nowe miejsa pracy, zatrudnienie

Powstało ponad 601 tys. nowych miejsc pracy

W czwartym kwartale 2015 r. firmy najczęściej poszukiwały robotników przemysłowych i rzemieślników (21,2 proc.), specjalistów (21,1 proc.), a także operatorów i monterów maszyn i urządzeń (16,4 proc.). Na koniec...
W ten sposób sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) notuje rocznie blisko 370 tys. płatnych godzin nieobecności w pracy.

Zgodnie z danymi WorkServices w 2015 r. 33 proc. pracowników deklarowało, że stawia się w pracy za późno.

Główną przyczyną spóźnień są problemy z dojazdem do miejsca pracy, zaspanie i zła organizacja czasu pracy.

Badania Unicardu przygotowane na podstawie danych z systemów rejestracji czasu pracy pokazują, że polski rekordzista spóźnił się w skali roku 141 razy (co przekłada się na ponad 110 godzin spóźnienia).

badania Barometru Rynku Pracy,  Krzysztof Inglot, Work Service

Polacy nie obawiają się utraty pracy

77,3 proc. pracujących Polaków nie obawia się utraty zajęcia - wynika z V edycji badania "Barometru Rynku Pracy" przygotowanego przez Work Service. 13,5 proc. pracodawców planuje podwyżki płac w swoich firmach. Prezentujący...
Średni roczny czas nieobecności pracownika ze względu na spóźnienia i wcześniejsze wyjścia wynosi 33 godziny. Dochodzą do tego częste, wcześniejsze wyjścia - średnio 40 takich wyjść rocznie w przypadku firm sektora MŚP.

Na podstawie wyliczeń krakowskiej firmy w przedsiębiorstwach z sektora MŚP zatrudniających do 250 pracowników średnie roczne straty z tytułu nieupoważnionego skracania czasu pracy to ponad 54,8 tys. zł. W KRS wpisanych jest ponad 16 tys. takich firm.

Według wyliczeń Unicardu daje to łącznie w skali roku blisko 880 mln zł strat dla pracodawców.

- Spóźnienia i wcześniejsze wyjścia pracowników, to koszty, o których nie zdajemy sobie sprawy. Jednak jak pokazują badania czasu pracy w skali roku mogą być przyczyną ogromnych strat - zaznaczył cytowany w komunikacie Tomasz Bednarski, prezes firmy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu