Copy LinkXFacebookShare

Nietypowy okaz w malinach. To zwierzę mogło wystraszyć

Mieszkaniec gminy Chodel (pow. opolski, woj. lubelskie) zaalarmował policjantów, że w malinach znalazł olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że to legwan.


Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odebrał telefon od zaniepokojonego mężczyzny z wieścią, że chwilę wcześniej w malinach na swojej posesji znalazł olbrzymie egzotyczne zwierzę "typu waran".

Wysłani tam funkcjonariusze stwierdzili, że to legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem wspiął się na pobliskie drzewo.

– Policjanci dzięki pomocy pracowników Urzędu Gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców gminy i niebawem metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu. Nie było to jego pierwsze samowolne oddalenie się. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że zostało znalezione aż w sąsiedniej miejscowości – wskazuje asp. sztab. Edyta Żur, oficer prasowy opolskiej KPP.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!