Nie wyrzucaj choinki. Drzewko może jeszcze trafić do lasu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
27-12-2017,15:25 Aktualizacja: 27-12-2017,16:01
A A A

Zamiast zakupu tradycyjnej, wyciętej na plantacji choinki - drzewko w doniczce. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się ubierać choinki, które po świętach nie uschną.

Co więcej - w styczniu taka choinka może zyskać drugie życie.

W jaki sposób? Mieszkańcy Warszawy, którzy zdecydowali się na święta ubrać żywe drzewka w doniczkach, mogą przekazać je do ponownego zasadzenia. 13 i 20 stycznia leśnicy przeprowadzą zbiórkę tych iglaków.

Podobnie jak przed rokiem pracownicy Lasów Miejskich-Warszawa dyżurować będą w dwóch terminach. W sobotę, 13 stycznia, będą obecni w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, przy ul. Rydzowej 1 (w Lesie Kabackim) oraz w starej leśniczówce przy ul. Papirusów 1/3 (przy wjeździe do Lasu Młocińskiego, vis-à-vis polany).

naturalna choinka, sztuczna choinka, kujawsko-pomorskie, gatunki iglaste, choinka

Choinka naturalna czy sztuczna? Którą najlepiej wybrać i ile kosztuje?

W kujawsko-pomorskich lasach królują gatunki iglaste. Leśnicy z regionu zachęcają: na święta Bożego Narodzenia kupujmy naturalne choinki, jako te najpiękniejsze, tradycyjne i pachnące. W tym roku do sprzedaży przeznaczono 13,5 tysiąca...
W kolejną sobotę, 20 stycznia, choinkowa zbiórka prowadzona będzie w głównej siedzibie warszawskich leśników, tj. przy ul. Korkowej 170A w Wawrze - informuje Urząd m.st. Warszawy.

W obu przypadkach leśnicy dyżurować będą w godz. 10-14.

Zebrane drzewka zostaną zasadzone, gdy tylko pogoda na to pozwoli. Ważny wpływ na przeżycie drzewek ma ich kondycja. Znaczenie ma tu m.in. temperatura w której przebywały. Dobrze, aby miały szanse zarówno "zaaklimatyzować się" do warunków domowych, jak i przy ich oddawaniu do sytuacji zewnętrznej.

Istotny jest również stan korzeni - drzewka, które zostały wyhodowane w doniczkach mają dużo większą możliwość adaptacji do warunków leśnych.

Co z drzewkami ciętymi? Choinki cięte warszawiacy mogą zostawić w przydomowych i osiedlowych altankach śmietnikowych, z których będą zabrane w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu