Nie wiedzieli, co zrobić z chryzantemami, więc postanowili je rozdać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Inga Domurat PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-11-2020,20:20 Aktualizacja: 12-11-2020,20:34
A A A

Od piątku do niedzieli mieszkańcom powiatu szczecineckiego rozdawane będą chryzantemy, których przedsiębiorcy nie sprzedali między 31 października a 2 listopada ze względu na zamknięcie cmentarzy.

Do bezpłatnej dystrybucji trafi łącznie ponad 72 tys. ciętych kwiatów i 4,5 tys. w doniczkach.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Starostwa Powiatowego w Szczecinku Piotr Rozmus kwiaty od przedsiębiorców odkupiło szczecineckie biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast w ich przekazanie mieszkańcom zaangażowani będą pracownicy starostwa oraz urzędów gmin Biały Bór, Grzmiąca, Barwice i Szczecinek.

chryzantemy, Anna Gembicka, Grzegorz Puda

Ponad 84 mln złotych z budżetu państwa za niesprzedane chryzantemy

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do tej pory wpłynęło od posiadaczy chryzantem 5,3 tys. wniosków o pomoc na kwotę 84,3 mln zł - poinformował w czwartek na konferencji minister rolnictwa Grzegorz Puda. Jak mówił...
W piątek przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szczecinku rozdanych ma zostać 1,5 tys. kwiatów doniczkowych i 200 ciętych. Akcja potrwa od godz. 10.00 do 12.00.

Na rynku w Białym Borze bezpłatna dystrybucja 50 tys. ciętych chryzantem i 700 w doniczkach odbędzie się w sobotę w godz. 10.00-13.00. W Grzmiącej planowana jest ona w niedzielę na parkingu przy "Domu szkoleniowym". Tu rozdanych ma być 20 tys. ciętych kwiatów i 700 doniczkowych.

Rozmus podał, że gmina Barwice zagospodaruje 1155 chryzantem w doniczkach i 2 tys. ciętych kwiatów, z kolei gmina Szczecinek będzie miała do dyspozycji odpowiednio 500 i 600 sztuk roślin.

Łącznie do bezpłatnej dystrybucji w powiecie szczecineckim ma trafić ponad 72 tys. ciętych chryzantem i 4,5 tys. w doniczkach.

Cmentarze w Polsce w związku z sytuacją epidemiczną były zamknięte od 31 października do 2 listopada. Terenowe oddziały ARiMR i KOWR zostały zobowiązane do odkupienia od producentów i sprzedawców kwiatów, których nie sprzedano przed cmentarzami. Na pomoc przedsiębiorcom, którzy zanotowali spadki w związku z zamknięciem cmentarzy przeznaczono 180 mln zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu