Nauczyciele i uczniowie szkół rolniczych sprostają problemom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-09-2020,12:30 Aktualizacja: 01-09-2020,12:34
A A A

W roku szkolnym 2020/2021 świat będzie trwać w pandemii, ale jestem przekonany, że wzorem lat ubiegłych, energia i zaangażowanie nauczycieli i uczniów pozwolą sprostać problemom - napisał w liście do szkół rolniczych minister Jan Krzysztof Ardanowski.

"Inauguracja roku szkolnego to czas, kiedy dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie oraz ich rodzice z nadzieją spoglądają w przyszłość, tworząc plany i snując śmiałe wizje przyszłych sukcesów. Po doświadczeniach ubiegłego roku szkolnego wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał kolejny" - czytamy w liście.

nadróż, powiat rypiński, szkoły rolnicze, Zespół Szkół Nr 4 w Nadrożu

54 szkoła pod nadzorem ministra rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa oraz Jarosław Sochacki i Piotr Czarnecki, starosta oraz wicestarosta rypiński zawarli porozumienie w sprawie przekazania pod nadzór resortu Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w...

Dalej szef resortu rolnictwa ma nadzieję, że mimo pandemii koronawirusa "Państwa energia i zaangażowanie pozwolą nie tylko sprostać bieżącym problemom, ale również urzeczywistniać ambitne zamierzenia i realizować nawet najtrudniejsze przedsięwzięcia".

Minister życzył uczniom, by nie zabrakło im kreatywności, by twórczo wykorzystali możliwości, które stwarza współczesna szkoła rolnicza, w której do dyspozycji są świetnie wyposażone sale i pracownie lekcyjne oraz warsztaty szkolne.

Ardanowski zwrócił uwagę, że w szkołach na uczniów i wychowanków czekają świetnie wykształceni nauczyciele oraz wychowawcy. "To od Państwa, w dużej mierze, zależy, czy dzisiejsi nastolatkowie staną się jutro dorosłymi zdolnymi do samodzielnego dokonywania dobrych i mądrych wyborów" - podkreślił szef resortu rolnictwa.

Życzył dyrektorom rolniczych szkół i placówek oświatowych wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz mądrości i siły w podejmowaniu często niełatwych decyzji.

Obecnie ministerstwo rolnictwa sprawuje nadzór nad 54 szkołami rolniczymi w całym kraju. Od 1 stycznia dojdą dwie kolejne. Szkoły funkcjonują przeważnie na terenach wiejskich.

Kształcenie w nich obejmuje zagadnienia związane z rolnictwem, hodowlą zwierząt, weterynarią, mechanizacją rolnictwa i agrotroniką, a także gastronomią, obsługą konsumenta, czy też projektowaniem terenów zieleni oraz ogrodów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement