Najwięcej wiedzą o ergonomii i bezpieczeństwie pracy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2016,14:05 Aktualizacja: 27-04-2016,14:56
A A A

Prawie 2,8 tys. uczniów ze 148 szkół ponadgimnazjalnych wystartowało w VIII edycji Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Do centralnego etapu dotarło 125 osób, z których wyłoniono pięciu zwycięzców.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zajął Tomasz Rafałek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Drugi był Zbigniew Wierzba z ZSCKR w Nakle Śląskim, a trzeci Marek Bersz z ZSCKR w Bogdańczowicach. Poza podium znaleźli się Jakub Kowalewski z Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku i Radosław Woźniak z ZSCKR w Starym Brześciu.    

Zwycięzcy otrzymali indeksy na kierunki prowadzone na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW, nagrodę pieniężną od Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa, roczne stypendia od Bayera, bony zakupowe od Kramp Group oraz środki ochrony indywidualnej od firmy 3M.

Organizatorami konkursu był Wydział Inżynierii i Produkcji SGGW, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Poleć
Udostępnij