Nagrody w ARiMR wstrzymane. Cięcia w administracji rolnej?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-06-2020,20:10 Aktualizacja: 10-06-2020,20:29
A A A

Nagrody kwartalne za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostały "czasowo wstrzymane". Czy zostaną w ogóle wypłacone?

Tego tematu dotyczyła jedna z interpelacji poselskich. Jak w niej podkreślono, szef ARiMR nie sprecyzował, kiedy wstrzymane nagrody miałyby być wypłacone.

koronawirus, epidemia koronawirusa, sars-cov-2, pandemia

Zmiany w ARiMR. Od 25 maja obsługa w pełnym zakresie

Od 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. Placówki w całym kraju, także na Śląsku, będą obsługiwały beneficjentów w pełnym zakresie - poinformowała Agencja. -...

"Takie stanowisko uznać należy za niezrozumiałe w kontekście kolejnych dużych programów socjalnych wprowadzanych przez rząd oraz najnowszego pomysłu prezydenta RP dotyczącego podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł oraz wprowadzenia dodatku solidarnościowego w wysokości 1200 zł" - czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa przyznał, że biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną, związaną z pandemią COVID-19, po ustaleniach z kierownictwem resortu Agencja czasowo wstrzymała wypłatę nagród za pierwszy kwartał 2020 roku.

Zaznaczył jednocześnie, że decyzje podjęto "z zastrzeżeniem o możliwości realizacji (nagród) w terminie późniejszym".

- ARiMR prowadzi samodzielną gospodarkę finansową. Nadzór nad Agencją sprawuje minister właściwy do spraw rozwoju wsi, a w zakresie gospodarki finansowej minister właściwy do spraw finansów publicznych - podsumowuje Ardanowski.

Biorąc pod uwagę enigmatyczność tego przekazu w kwestii późniejszej wypłaty nagród, nie wydaje się, by miały kiedykolwiek wpłynąć na konta pracowników ARiMR.

A warto dodać, że potencjalnie w zależności zapewne od stanu finansów państwa, cięcia w administracji, w tym rolnej, mogą pójść znacznie dalej.

Przepisy tzw. tarczy antykryzysowej dadzą premierowi szerokie możliwości jeśli chodzi o łatwiejszą drogę zwolnień w państwowych instytucjach czy wprowadzania ograniczeń w warunkach zatrudnienia.
 

Poleć
Udostępnij