Nadciągają upały, a wraz z nimi gwałtowne burze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
30-05-2018,14:25 Aktualizacja: 30-05-2018,19:45
A A A

Do końca tygodnia w całej Polsce będzie bardzo ciepło. W czwartek na zachodzie kraju termometry pokażą nawet powyżej 30ºC. Miejscami wystąpią burze, które lokalnie mogą być bardzo gwałtowne.

31 maja, czyli w Boże Ciało zdecydowanie najwięcej słońca będą mieli mieszkańcy północno-wschodniej Polski.

Na pozostałym obszarze z upływem dnia chmur będzie przybywać, późno po południu i wieczorem miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

trąba powietrzna, zniszczenia w gospodarstwie, powiat lipski, mazowieckie, strażacy, OSP

Trąba powietrzna zrównała z ziemią całe gospodarstwa

O podobnych kataklizmach mieszkańcy gminy Rzeczniów w powiecie lipskim na Mazowszu dotychczas tylko słyszeli. W sobotnie popołudnie sami doświadczyli tego, jak wielkie spustoszenie powoduje trąba powietrzna, która tak samo szybko się...
Burze nie będą bardzo liczne, ale gdy już wystąpią, będą wiązać się z ulewnym deszczem i gradem. Bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 26ºC na Suwalszczyźnie do 31ºC na Ziemi Lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej. Nieco chłodniej nad samym morzem i Pogórzu Karpackim: 23ºC, 25ºC.

Od piątku do niedzieli w pogodzie bez większych zmian. Zachmurzenie okresami będzie wzrastać do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, miejscami również burz.

Temperatura maksymalna na ogół od 25°C do 29°C, lokalnie 30°C, tylko na północnym wschodzie nieco chłodniej od 21ºC do 25ºC - podaje IMGW.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement