Nabity w rzepak... Oszuści są coraz bardziej pomysłowi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2017,10:35 Aktualizacja: 31-08-2017,11:07
A A A

Do zuchwałego oszustwa na dużą sumę pieniędzy za dostarczenie - wirtualnych jak się okazało - płodów rolnych doszło w gminie Pawłów w województwie świętokrzyskim.

Policja relacjonuje, że nieznany sprawca podał się za właściciela gospodarstwa rolnego i zaoferował 41-latkowi z Pawłowa rzepak. Mężczyzna był przekonany, że ma do czynienia z rolnikiem i na wskazane przez niego konto bankowe przelał 29.400 złotych za 20 ton surowca.

policja, przestępczość, oszust, handel wirtualnymi maszynami, maszyny rolnicze, legnica, głogów

Wpadli kolejni internetowi oszuści. Naciągali na rolnicze maszyny

Ponad 30 oszukanych osób, wyłudzonych przeszło 230 tys. złotych - to wstępny bilans działalności trzech mężczyzn zatrzymanych przez policję z Legnicy na Dolnym Śląsku. Do fikcyjnej sprzedaży wystawiali w internecie m.in. rolnicze maszyny....

Gdy nie otrzymał towaru zorientował się, że padł ofiarą perfidnego oszustwa i powiadomił o tym stróżów prawa.

Niestety, mimo wielu ostrzeżeń i apeli, gospodarze nadal dają się nabijać w przysłowiową butelkę w czasie zawierania transakcji związanych z prowadzeniem gospodarstw.

W tym roku media donosiły o takich przypadkach, jak zakup przez rolnika rzekomego oleju napędowego w beczkach (pod warstwą ropopochodnej substancji była brudna woda) czy zakupy przez internet widniejących tylko na zdjęciach ciągników i innych maszyn rolniczych (po wpłaceniu zaliczek w wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych internetowi sprzedawcy rozpływali się jak we mgle).

Policja radzi rolnikom, aby skrzętnie sprawdzali potencjalnych sprzedawców i kontrahentów. I byli szczególni czujni, gdy trafia się "wyjątkowa okazja". Życie pokazuje, że oszuści są bowiem coraz bardziej pomysłowi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj