Nabici w swojską wędlinę. Oszust zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-06-2021,8:35 Aktualizacja: 11-06-2021,15:05
A A A

Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego (woj. śląskie), który wyłudzał pieniądze, pobierając zaliczki na rzekomo zamówioną wcześniej swojską wędlinę.

W Czechowicach-Dziedzicach (pow. bielski, woj. śląskie) oraz pobliskich miejscowościach od kilku miesięcy grasował oszust. Krążył po mieszkaniach i domach, a w rozmowie z domownikiem, którego akurat zastał twierdził, że inny członek rodziny zamawiał u niego swojskie wędliny.

vat, wyłudzanie, fikcyjne faktury

Oszustwo na spożywce. 18 milionów VAT-u do zapłaty

Oszustwo podatkowe w VAT w obrocie artykułami spożywczymi wykryła warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Straty Skarbu Państwa wyniosły ponad 18 mln zł. Jak podała Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, w wykryty mechanizm...

"Tłumaczył, że akurat jedzie po odbiór zamówionego mięsa i potrzebuje pobrać zaliczkę, aby móc dostarczyć wyroby. Kiedy wzbudził u swoich ofiar zaufanie, prosił o stosunkowo niewielkie kwoty. Dostawał od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu, zostawiając pokrzywdzonych bez gotówki i rzekomych wędlin, jakie miał dostarczyć" - wyjaśnia proceder Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Jeden z pokrzywdzonych zgłosił w komisariacie oszustwo, w związku z czym śledczy rozpoczęli dochodzenie. Szybko wytypowali podejrzewanego o oszustwo 55-latka, który wyprowadził się na teren powiatu pszczyńskiego.

"Ustalili też, że pokrzywdzonych, którzy wpłacili zaliczkę na wędliny zamawiane rzekomo przez ich współmieszkańców i tym sposobem zostali oszukani, było więcej. W jednym przypadku, jaki miał miejsce na terenie Bielska-Białej, 55-latek dopuścił się też pospolitej kradzieży. Gdy domownicy zajęci byli rozmową o domniemanym zamówieniu wędlin, wykorzystał ich nieuwagę i wykradł z mieszkania 800 złotych" - podaje bielska KMP.

Zaskoczonego 55-latka kryminalni zatrzymali w jego mieszkaniu - nie stawiał oporu. Został doprowadzony do komisariatu i usłyszał zarzut 6 oszustw, jednego usiłowania oszustwa i kradzieży. Za wszystkie występki grozi mu kara więzienia nawet do 8 lat.

Śledczy nie wykluczają, że w ten oszukanych mogło zostać więcej osób. Dlatego poprosili ewentualnych poszkodowanych o kontakt.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement