Na wsi spadnie zatrudnienie z powodu 500+? Resort zbada sprawę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2016,9:30 Aktualizacja: 08-09-2016,9:54
A A A

Jest za wcześnie, by stwierdzić jak program 500+ wpłynie na aktywność zawodową rodziców - uważa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z danych resortu nie wynika, by następowało zjawisko dezaktywizacji zawodowej, zwłaszcza u kobiet.

Ministerstwo poinformowało, że zleciło już badania (mają ruszyć za kilka dni) dotyczące wpływu programu 500+ na różne obszary, w tym na rynek pracy. Według Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, wypłaty z programu Rodzina 500+ mogą w okresie kilku lat ograniczyć zatrudnienie rodziców o ponad 200 tys. osób, głównie wśród kobiet. Efekt może być najbardziej widoczny na rynkach pracy małych miast i na wsi.

W stanowisku przekazanym MRPiPS przypomina, że po roku funkcjonowania programu odbędzie się obowiązkowy przegląd jego wpływu między innymi na rynek pracy.

"Podkreślamy, że celem programu 500+ nie jest dezaktywizacja zawodowa, ale danie wyboru szczególnie kobiecie, by sama decydowała, w jaki sposób będzie organizowała swoje życie rodzinne i zawodowe" - napisano.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu